Сторінка ГТУ ДСНС в Запорізькій області в Facebook Сторінка ГТУ ДСНС в Запорізькій області в Twitter Сторінка  ГТУ ДСНС в Запорізькій області на YouTube
    Українська версія   |   English version       карта сайту

 

 

 

Газета "Ситуація"

 

 

 

 

Укриття Запоріжжя для iOS(iPhone)

27.03.2013

Рятувальники на захисті об’єктів соціальної сфери (ВІДЕО)

Всі люди схильні робити помилки. Вони гартують, вчать аналізувати дії та готують нас до правильних рішень. Згадаймо подію, що нещодавно сталась у Рівненській області. Там, 14 лютого виникла пожежа у будівлі Чудельської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату, внаслідок якої знищено покрівлю спального корпусу. Запорізькі рятувальники вчаться на чужих помилках, щоб запобігти трагедії.

 

 

Так, 27 березня спеціалісти Державної служби з надзвичайних ситуацій провели профілактично-роз’яснювальну роботу на об’єктах соціальної сфери. Під пильне око рятувальників потрапили Запорізькій дитячий будинок-інтернат та міський геріатричний пансіонат. В обох закладах підопічні знаходяться на добовому перебуванні, тому саме ці об’єкти потребують особливої уваги з боку рятувальників.

 

 

 

У дитячому будинку-інтернаті цілодобово знаходиться 116 дітей з вадами інтелектуального розвитку. Для цих особливих малюків спеціалісти цивільного захисту підготували адаптовану профілактичну бесіду. Підопічним інтернату розповіли про причини виникнення пожеж, правила поведінки під час виникнення нештатної ситуації, а також загальні правила безпеки життєдіяльності. Персонал закладу отримав методичні рекомендації для проведення подібних бесід та лекцій з дітьми.

 

Крім цього, рятувальники перевірили наявність у приміщенні первинних засобів пожежогасіння та їх справність, а також провели роз’яснювальну роботу з керівниками та персоналом установи щодо правил пожежної безпеки та евакуації.

 

Як зазначила директор дитячого будинку-інтернату Людмила Гончаренко, подібні заходи є невід’ємною частиною виховання підростаючого покоління. Цим особливим дітям важливо наочно продемонструвати та розповісти, яких правил треба дотримуватись, щоб уникнути біди. «Одне з головних питань для нашого закладу – це проблема безпеки наших дітей. Для того, щоб вони почували себе захищеними, керівництво закладу приділяє значну увагу стану протипожежної безпеки. У минулому році ми закінчили встановлення пожежної сигналізації на всіх поверхах будівлі. Також постійно проводиться інструктаж з працівникам закладу, всі вони знають, як необхідно діяти в разі виникнення надзвичайної події. Наші діти дуже вдячні за ту увагу, яку приділяють нам рятувальники. Сподіваюсь, ця співпраця продовжиться і в майбутньому», – прокоментувала Людмила Гончаренко.

 

Другим об’єктом, до якого завітали спеціалісти ДСНС України у Запорізькій області став міський геріатричний пансіонат. У закладі проживають та лікуються 230 людей похилого віку, які потребують особливої уваги. З ними рятувальники також провели профілактичну бесіду та наголосили на необхідності дотримання елементарних правил безпеки.

 

Рятувальники звернули увагу на стан протипожежної сигналізації та первинних засобів пожежогасіння. «Всі кімнати в нашій установі обладнані системою пожежної сигналізації, сигнал якої подається на центральний приймальний прилад. На кожному поверсі знаходяться пожежні крани та вогнегасники, з їх роботою та принципом дії персонал ознайомлений. Крім цього, після пожежі у Рівненській області рятувальники проводили у нашому закладі практичне відпрацювання дій під час виникнення нештатних ситуацій», – зазначив відповідальний за протипожежну безпеку геріатричного пансіонату Володимир Калашников.

 

 

«Сьогодні, у ході рейдової перевірки ми відвідали об’єкти соціальної сфери. Обидва об’єкти відповідають нормам пожежної безпеки, вони обладнані первинними засобами пожежогасіння та системами сигналізації. Евакуаційні виходи не захаращені, а схеми відповідають встановленим нормам. Справні всі світлові показчики «Вихід» та «Пожежа». Крім цього, з підопічними закладів провели роз’яснювальну бесіду щодо дотримання правил безпеки»,– прокоментував фахівець ГУ ДСНС Роман Совгиря.

 


 Події 
 Новини